0грн
Зробити замовленняЯк вибрати міжкімнатні двері
Як вибрати міжкімнатні двері
Міжкімнатні двері є дуже важливою частиною будь-якого інтер'єру. Від їх вибору може залежати не тільки практичність, а й рівень комфорту та уюта у вашому будинку. Купуючи двері, люди перш за все звертають увагу на її дизайн та вартість, при цьому дуже часто забуваючи, що неправильно підібрані, вони можуть погано зіграти на просторій кімнаті, а також не забезпечити власників потрібною шумоізоляцією.
Види за матеріалом
Незважаючи на те, що міжкімнатні двері виготовляють з багатьох матеріалів, ми розглянемо як приклад кілька варіантів зі всіма плюсами та мінусами. Ламінований тип є одним із найдешевших, при цьому не зрозуміло чому. До їх переваг можна віднести екологічність, стійкість до вологості, невелику вагу, хорошу міцність.
А встановити їх може кожний чоловік, і вони демонтуються також без проблем. До мінусів можна віднести невелику різноманітність у дизайні, а також неможливість ремонту. При цьому мінуси не впливають на якість завдяки довговічності матеріалу.
Шпонований тип хоч і є дорогим, але ціна виправдовує практично все. Такі міжкімнатні двері складаються практично з натуральних «інгредієнтів», а співвідношення хімічних речовин лише 1%.
Такий варіант може забезпечити кімнату гарним мікрокліматом, конструкція не провисає, бо вона дуже легка, чудово імітують дерев'яний масив. Серед мінусів можна виділити лише два – вартість та необхідність догляду.
Скляний тип досить рідкісний, але має переваги, якими він може перевершити міжкімнатні двері з дерева. Такий тип відрізняється ідеальною вологостійкістю і чудово поводиться при перепадах температур, а також підходить для кухонь та ванних кімнат.
В іншому, це дуже складна конструкція, що має великий вес, складність монтування, крихкість і складний догляд.
Двері з масиву являють собою приклад екологічності, мають гарний термін служби і забезпечують достатню ізоляцію тепла і шуму.
Серед мінусів можна виділити такі – вартість, низьку вологостійкість та чутливість до температурних стрибків.
Щоб правильно вибрати за матеріалом, необхідно врахувати характеристики приміщення, його рівень вологості та розміри. Наприклад, скло візуально розширює його, а шпонований тип погано поводиться у вологих приміщеннях.
Бачи за стилем
Сучасні дизайнерські підходи припускають, що в цій справі, як і в будь-якій іншій, дрібниць бути не може, міжкімнатні двері не виняток. Шкірна деталь може вплинути на інтер'єр. Розберемо переваги деяких стилів.
Класичний стиль, як відомо, не старіє. Він має наступні плюси:
· Небагато деталей у конструкції;
· Простота та правильність у формах;
· спокійні кольори;
· Сіметрія;
· однотонність;
· Універсальні орнаменты.
Класика практично не змінюється для сучасної моди.
Модерн це справжній плацдарм для фантазії.
Завдяки свободі у дизайні такі дверні полотна люблять за наступні плюси:
· безліч візерунків, форм та ліній;
· асиметричні та симетричні малюнки;
· Широкий спектр матеріалів;
· Велика кількість орнаментів.
Хайтек є втіленням простоти та функціональності.
Міжкімнатні двері в цьому стилі говорять про оригінальні уподобання власника. Переваги стилю такі:
· Прості форми;
· максимум практичності;
· фурнітура без надмірностей;
· Різноманітне забарвлення;
· Різні типи поверхонь, аж до матових.
Лофт це одна з найпопулярніших течій дизайну сучасності.
При виборі декору окреме місце відводять для дверей, які мають ідеально підходити до інтер'єру. Такі варіації характеризуються:
· Оригінальністю дизайну;
· гарною сполучністю з іншими стилями;
· Естетичною привабливістю.
Прованс є «затишним» стилем. І не зря. Зовнішній вигляд атрибутів у цій стилістиці поєднує у собі скромність та витонченість.
Прованс зазвичай доповнюють такими особливостями:
· Декоративним різьбленням;
· Безліч ніш на дверному полотні;
· Штучно старіти;
· Фурнітуру прикрашають різними способами.
Якщо вам необхідно вибрати міжкімнатні двері , виходячи зі стилістики, то не буде зайвим звернутися за допомогою до дизайнера, якщо ви не можете визначитися з вибором самостійно. Неправильно підібрані двері можуть зіпсувати весь інтер'єр.
Види за кольором
Одним із головних завдань дверей є розмежування простору кімнати. Правильно підібраний колір може візуально розширити або, навпаки, зменшити приміщення. Венге це один із найдорожчих матеріалів. Він характеризується чудовою твердістю (перевершує дуб), стійкістю до вологості, захищеністю від насекомих. Вся справа в його природних оліях, які забезпечують чудові захисні властивості.
Темна порода деревини зберігає популярність останні кілька років. Цінним Венге робить навіть те, що відпадає необхідність у фарбуванні, природний, темний колір завжди прекрасний і чудово поєднується зі світлими інтер'єрами.
Чорні та білі полотна поєднуються з контрастними інтер'єрами і є відмінними показниками практичності, і за бажанням можна знайти глянцеві та матові примірники.
Вони ідеально підійдуть до таких стилів як:
· Прованс;
· Класика;
· Модерн.
Не існує певного алгоритму на вибір, але якщо хочеться досягти ідеального поєднання інтер'єру, то необхідно скористатися такими невеликими рекомендаціями:
· Поєднання з підлоговим покриттям:
· Орієнтування на меблі;
· Орієнтування на колір стін.
До того ж можна завжди звернутися за допомогою до дизайнерів, які допоможуть знайти вихід із ситуації.
Кількість стільців та способи відкриття
У власників приміщення завжди є вибір між готовими, заводськими виробами та ексклюзивними товарами. Асортимент величезний, обов'язково можна підібрати щось для себе незалежно від товщини гаманця, в тому числі варіації з різними способами відкриття та з різною кількістю стільців.
Одностулковий тип може показати статус господаря. Він може заощадити та перетворити простір. Таке полотно відноситься до того типу, який не займе навіть лишнього сантиметра площі. Двостулкові та полуторні двері є дуже зручними, відрізняються функціональністю. Конструкція дозволяє збільшити простір і при бажанні повернути стандартний розмір відвернення.
Розсувні двері мають гарні переваги:
· не мають порогів;
· підходять для будь-якої кімнати;
· Забезпечувати тихе відкриття;
· заощаджують простір;
· Цілком безпечні.
Орний тип, це та сама нержавіюча класика, яка забезпечить простоту та надійність конструкції. Конструкція, як правило, забезпечується замками та ущільнювачами для запобігання протягу.
Гармошка , ще відома як книжка, що складається, є дуже легким дверним полотном, яке має в конструкції трохи скла. Складається з кількох стільців, частіше двох-трьох. Такі міжкімнатні двері можуть перетворити інтер'єр, зробивши його цікавим та незвичайним.
Розсувний тип зазвичай оснащений рейковим механізмом та безліччю стільців. Як і деякі інші види, такі двері економлять площу кімнати і мають цілу низку переваг. Ціна на такий тип, як правило, залежить від матеріалів, які були використані у конструкції.
Двері- пенал монтуються в стіну і є чудовим рішенням для будь-якого приміщення. Багато виробників комплектують ці міжкімнатні двері автоматикою відчинення або дистанційним керуванням.
Вибір залежить виключно від ваших уподобань. Єдине, що потрібно знати, це те, що двері-пенал повинні монтуватися заздалегідь до завершення ремонту, бо всі механізми приховані в стіні, і без наслідків стін туди не дістатись.
Розміри та особливості конструкції
Щоб покупець не помилився, існують стандарти розмірів. Загальноприйняті стандарти СРСР сьогодні не використовуються. Однак багато виробників дотримуються певних рамок:
· висота - 190-210 см;
· Ширина – 55-90 см;
· Товщина – 15-45 мм.
Залежно від кількості стільців, арочні двері можуть відрізнятися чималими розмірами:
· Ширина – 67-187 см;
· висота - 200-230 см;
· Товщина – 6-18 см.
Загалом усі варіації відрізняються одна від одної не тільки стилями, кольорами, способом відкриття, а також особливістю конструкції. На прикладі розглянемо кілька із них.
Царговий тип це конструктор, у якому поперечні планки з'єднані бічними стійками. Кількість таких планок починається від трьох штук. Фільончастий тип є одним із найпоширеніших. Особливістю конструкції служить найтонший лист (дерева, фанери, МДФ), який вставлений у раму. Глухий тип дверей є полотном, на якому немає ніякого декору, і є різновидом фільйончастого. До такого типу належать дерев'яні двері, шпон та ламіновані. Якщо цілісність дверей не було порушено, невелика його частина може бути застеклена. При виборі зверніть увагу на вартість. Особливість конструкції може влетіти у копійчину. Найбільш бюджетним варіантом можуть бути фільончастий та глухий тип дверей.
Поради професіоналів
Перед тим як купувати товар, слід визначитися з матеріалом, кольором та особливістю конструкції. Дайте відповідь собі на запитання – якою буде роль цих дверей у помешканні? Якщо вони покликані візуально збільшити простір або гармонувати з меблями, відштовхуйтеся від цих властивостей. Не зайве подивитись у Мережі, яка фактура і колір найбільш поєднуються один з одним. І пам'ятайте, що в цьому харчуванні поспіх найчастіше призводить до розчарування.