0
0

10 критеріїв вибору ламінату для квартири

10 критеріїв вибору ламінату для квартири

Вперше стикаючись з ремонтом, кожна людина думає, що ламінат   це лише різновид паркетної дошки. Така думка зазвичай спадає на думку через прекрасну імітацію цінних порід деревини, яким володіє цей матеріал. Проте ламінат немає у своїй будові цільної породи, а його виробництво зазвичай йдуть відходи деревообробного виробництва.  


Але, незважаючи на відсутність цільної породи, він нічим не відрізняється за якістю від будь-якого іншого покриття. Його структура складається з кількох верств, де кожен грає відведену йому роль. Нижній шар є міцним папером, який просочений різними речовинами, такими як смола або парафін. Середній шар у «бутерброді» це не що інше, як усім відомий ДВП. На верхньому шарі може бути плівка або, наприклад, папір, на який нанесений малюнок.

Зміст :

1.      Вид приміщення

2.      Клас зносостійкості

3.      Товщина дошки

4.      Ступінь вологостійкості

5.      Наявність фаски

6.      Фірма виробник

7.      Тип замкового з'єднання

8.      Колір ламінату

9.      Поради експертів

10.   Ціна

Вид приміщення

Ламінат настільки універсальний, що його можна класти практично в будь-якій кімнаті - кухні, спальні, комори та ванни. Тут все упирається в міцність, вологозахищеність, а також у колір та малюнок. Так, наприклад, у ванній кімнаті можна класти ламінат, до складу якого включений полівінілхлорид. Його наявність забезпечить тривалий термін служби. Його відсутність, навпаки, негативно позначиться на підлоговому покритті, тому що у ванних кімнатах завжди є вологість і коливання температури.


Для кухні рекомендується вибирати товстіший вигляд, аж до 14 мм. Такий варіант також повинен мати високу міцність і хороший захист від вологи. У коморі можна наголосити на вологозахищеність, але вибрати менш міцний варіант - навряд чи ви часто ходите в цій кімнаті, а значить і навантаження на покриття буде низьким.

Завдяки широкому діапазону вибору, покупець може придбати матеріал навіть з однаковим малюнком, але відрізняється характеристиками. Врахуйте, що не ціна, а міцність та якість виробу має відігравати вирішальну роль.

Клас зносостійкості

Всім відомо, що класи зносостійкості називаються "АС" з цифровою приставкою - від 31 до 34. Максимальний клас настільки міцний, що може застосовуватися навіть у промисловості.

·        Клас 31(AC3) – мінімальна товщина захисного шару 0,2 мм, підходить для побутового використання із середньою або низькою прохідністю. Термін служби 10-12 років.

·        Клас 32(AC4) товщина захисного шару 0,2-0,4 мм, клас підходить для громадських та побутових приміщень. У побутовому використанні термін служби до 15 років, у громадському – до 5 років.

·        Клас 33(AC5) захисний шар 0,4 мм. Ламінат підходить для приміщень із середнім і високим навантаженням, найчастіше йде з водовідштовхувальним просоченням. Термін служби у громадському приміщенні – до 6 років, у побутовому – до 20 років.

·        Клас 34(AC6) можна використовувати навіть у промисловості. Найзносостійкіший, але й найдорожчий тип покриття. Захисний шар 0,6мм. Покриття додатково обробляється вологовідштовхувальним просоченням, антисептичними засобами, а замкові елементи піддають зносостійкій обробці з поліпшенням ізоляційних властивостей. Термін служби у приміщеннях з високим навантаженням до 15 років, у побутових до 25.


Залежно від типу приміщення вибирається клас зносостійкості.  По-перше, ціна може бути надто високою для простої квартири.  А по-друге, неправильно підібрана плитка може просто не прослужити свій термін.  Цей важливий критерій варто враховувати першочергово.

Товщина дошки

Разом із класом зносостійкості визначається і толщина дошки.  Від цього критерію також залежить міцність ламінату та корисний термін експлуатації.

·           31 (AC3) - від 6 до 10 мм.

·           32 (AC4) - від 8 до 12 мм.

·           33 (AC5) - від 10 до 12 мм.

·           34 (AC6) - від 12 і вище.


Оптимальна толщина дошки для приміщення із середньою прохідністю 8 мм.  Як і клас зносостійкості цей параметр залежить від того, в якому поміщенні планується ремонт.  Чим вища прохідність кімнати, тим резонніше вибрати варіант із посиленими дошками.

Ступінь вологостійкості

Вологостійкий та вологостійкий варіанти відрізняються один від одного.  Вологостійкий виготовляється із застосуванням ПВХ та практично повністю захищений від води, а вологозахист використовує у складі різні речовини.  Це можуть бути антисептики, смолі та гідрофобізаційні матеріали.  Наявність цих речовин сприяє хорошому захисту від вологи або її прямому впливу.  Ламінат без водозахисту, як правило, програє ці двом типам, але коштує дешевше.

Фахівці рекомендують не використовувати без потреби вологозахисні види ламінату, а класти його лише у тих кімнатах, де потрібно.  Цим ви заощадите чимало коштів  .

Наявність фаски

Наявність фаски носити не лише декоративний ефект, а й маскувальний.  Хоча такий ламінат коштує на порядок дорожче, його переваги кажуть самі за себе:

·           декорування;

·           маскування швів;

·           Збільшений термін служби.

Єдиний мінус – поява мікрозагрязнень.


Вибирайте, виходячи з цінової політики, ламінат без фаски коштує набагато дешевше, а ось за фаску доведеться розщедритися.

Фірма виробник

Kaindll  не потребують уявлення.  30 річний досвід виготовлення підлогових покриттів, неперевершена якість і хороша ціна, це лише верхівка айсберга достоїнств.  Виробник використовує у виготовленні лише альпійські ялині.

Berry  Alloc  радує своїх покупців широкою гамою та великою кількістю стилів у підлогових покриттях.  У виробництві беруть участь два заводи – бельгійський та норвезький.  Відрізнити їх можна за замками на ламінатній плитці.

Товарам від  Egger  властива справжня німецька якість. Крім цього, марка покриття є однією з найпопулярніших, серед німецьких виробників. Його відмінна риса – висока якість за низької вартості.

Покриття  Krono Original є чудовою альтернативою дерев'яній підлозі. Завдяки цьому акценту рівень його «натуральності» важко перевершити. Основними характеристиками марки є довговічність та міцність плитки.  

Експерти рекомендують вибирати ламінат виробництва виключно цих фірм за низкою переваг, таких як висока якість матеріалів, безліч видів та кольорів, довгий термін служби та хороша цінова політика. Ці критерії є ключовими під час вибору європейських покриттів.

Тип замкового з'єднання

Виробники завжди намагаються покращити та спростити складання ламінатних плиток, постійно впроваджуючи власні замкові системи. Незважаючи на безліч назв з різними приставками - mega , - super , - easy , по суті, це лише інтерпретація вже існуючих елементів з'єднань. Усього їх два типи - пазогребневий ( lock ), і замикається ( click ).


Замок « lock » є найпростішим варіантом. Укладання панелей ламінату здійснюється шляхом вставки однієї в іншу. Тут слід звернути увагу на підкладку, яка згодом може стертися, а плитка розійтися. Щоб цього не допустити, необхідно використовувати клей або герметики.

Замок « click » являє собою модернізований замок « lock &

Коментарі