0
0

Які шпалери легше клеїти?

Отже, ремонт добігає кінця. Фінанси та нерви на межі. Підійшов етап вибору та поклейки шпалер.

Щоб зробити правильний вибір і не ускладнювати собі процес поклейки, ви повинні знати основні властивості та характеристики представлених зараз на ринку варіантів шпалерної продукції , а саме:

  1. Матеріал шпалер та Спосіб нанесення клею
  2. Ширина
  3. Малюнок


Шпалери за матеріалом та шириною

За матеріалом, найчастіше зустрічаються флізелінові, вінілові, а також паперові шпалери.


Флізелінові шпалери

Флізеїнові шпалери складаються з матеріалу у складі якого целюлозні волокна, що характеризується легкістю, підвищеною зносостійкістю до механічних навантажень, міцністю на розрив, при поклейці такі шпалери не порвуться. Найчастіше шпалери, що складаються повністю з флізеліну, мають фактурний вигляд і йдуть під фарбування. Їх можна забарвлювати кілька разів, тим самим змінюючи інтер'єр вашого приміщення. Клеїти їх теж просто, адже наноситься клей лише на поверхню стіни.


Вінілові шпалери

Вінілові шпалери – це шпалери, поверхня яких складається з синтетичного покриття-полівінілхлориду, який за екологічністю не поступається паперу. Характеризуються високою зносостійкістю, можливість миття забруднень, пластичністю на розрив, найчастіше не малою вагою і товщиною, що в даному випадку є перевагою і підвищує характеристики матеріалу.

Дані шпалери бувають двох видів, на паперовій основі та на флізеліновому. Другі клеїти значно легше, тому що наноситься клей тільки на поверхню стінки. Стосовно вінілових шпалер на паперовій основі, доведеться клей наносити як на основу стіни так і на самі шпалери, що не дуже комфортно, якщо врахувати, що деякі вінілові шпалери мають немалу вагу, до якої додасться вага нанесеного клею.

У будь-якому випадку цей тип шпалер є безперечним лідером продажів в Україні.


Паперові шпалери

Паперові шпалери відповідно виробляються з паперу, з властивими для цього матеріалу перевагами та недоліками.

Безперечною та основною перевагою є екологічність паперових шпалер. Можете сміливо їх клеїти у дитячій кімнаті. Також відносна дешевизна може вплинути на вибір.

Проте переваги у цьому закінчуються. До недоліків даного типу шпалер можна зарахувати їхню вкрай низьку зносостійкість. Так само не комфортність у поклейці, адже потрібно наносити клей як на стінку, так і на поверхню шпалер, і намагатися не допускати просочення шпалер, тому що вони просто порвуться.


Шпалери за шириною рулону

По ширині рулону шпалери бувають 53 см, 70 см, 106 см. Шпалери в ширині 53 см і 70 см ви легко обклеїти квартиру поодинці. Також перевага цих розмірів покаже себе в невеликих квартирах, де багато кутів.

Шпалери в розмірах 106 см бажано клеїти вже з напарником, тому що поодинці впорається складніше. Однак перевагою є менша кількість стиків шпалер, що надасть вашому приміщенню більш естетичного вигляду.


Шпалери з малюнком

Від вибору малюнка шпалер залежить складність поклейки шпалер. Шпалери з малюнком найчастіше вимагають його припасування, відступу (раппорт), що в результаті збільшує зусилля на поклейку шпалер. Однак ви будете винагороджені зовнішнім виглядом та красою поверхні. Шпалери без припасування найчастіше однотонні, і як наслідок приміщення набуває більш суворого вигляду.

Коментарі