0
0

Який клас ламінату вибрати

Який клас ламінату вибрати

Перш ніж вирішувати,   який краще вибрати ламінат  , варто розібратися в тому, чим різні його види відрізняються, вивчити їх характеристики та визначитися з вимогами до матеріалу.

Спочатку такий вид покриття для підлоги вперше з'явився у Швейцарії, і винайшли його з ламінованих панелей для кухонної меблів.  Назва матеріалу перекладається як «шаровий».  Це слово повністю відображає сенс технології, адже покриті справді складається з кількох шарів – їх кількість залежить від класу, яких на сучасному ринку 4 різновиди.

Що означає клас ламінату

При виробництві покриття використовується кілька шарів матеріалів, призваних не тільки захищати внутрішню дошку від пошкоджень, але також надавати покриттю пружність, вологостійкість та естетичність.


Сьогодні класи присуджуються відповідно до класифікації Європейської асоціації виробників.  До цієї групи входять члени провідних компаній-виробників, долю яких приходить до 50% світових продажів і до 80% європейських.  Має місце асоціація у місті Білефельд (Німеччина), і саме тому вважається, що ламінат німецького виробництва найякісніший.

Для класифікації проводяться 18 різних тестів, що визначають різницю в міцності, стійкості вологи, хімічних речовин, механічних пошкоджень та зносостійкості – чим клас вищий, тим матеріал міцніший.  Але це не означає, що для квартири потрібно купувати варіанти із максимальним показником.

31 клас

Ще двадцять років тому 31 клас вважався привілеєм і використовувався лише для комерційних будівель, бо ціна на цей вид неприємно кусалася.  Для побутових приміщень вироблялося варіації простіше та дешевше.

На сьогоднішній день це покриття є оптимальним для квартири та будинку, його використовують у кімнатах із низьким та середнім навантаженням, коштує він недорого, а в експлуатації проявляє собі відмінно, за умови відсутності регулярної високої прохідності, а також за нормальної вологості.

Середні характеристики:

·           Товщина дошки – 7-10 мм;

·           категорія стираності – АС3;

·           термін служби у побутовій та комерційній сферах - до 10/до 5 років;

·           Оптимальне розташування - спальня, прихожа, дитяча, офіс, конференц-зал, коридор, столова.



32 клас

Найпоширеніший вид покриття, що відрізняється широкими модельними рядами, з різноманітним декором та стилістикою.  Експерти зазначають, що такий варіант є найбільш затребуваним на сучасному ринку, а відгуки підтверджують його універсальність.  Вигідне співвідношення ціна/якість робить цей матеріал оптимальним рішенням для приватної експлуатації.

Правильне укладання та своєчасний догляд забезпечувати тривалий термін служби такого покриття.  Спочатку воно призначалося для громадських місць із середнім навантаженням, але його все частіше купують для квартир та житлових поміщень.  Це обумовлено високою мірою міцності та довговічністю.

Основа такого ламінату - це вологостійка  HDF -  плита, але, незважаючи на це, не рекомендується укладати такий матеріал там, де підвищена вологість.  Він витримає попадання вологи, але при постійному впливі постраждає внутрішній простір через особливості конструкції.  Найчастіше 32 клас вистав замковим ламінатом.  Підходити для кімнат із середнім та непостійним високим навантаженням.

Середні характеристики:

·           Товщина дошки – 7-12 мм;

·           категорія стираності – АС4;

·           термін служби у побутовій та комерційній сферах – до 15/до 10 років;

·           оптимальне розташування – гостина, кухня, кабінет, офісне приміщення, невеликі магазини та салони;

33 клас

Традиційно цей різновид укладається у комерційних приміщеннях: офісах, адміністративних будинках, школах, лікарнях тощо.  Словом, там, де постійне середнє чи нерегулярне високе навантаження.  Відрізняється 4-х кульовою структурою та основою з вологостійких  HDF  -плит.

Різниця не тільки у високій ціні, а й у відмінних характеристиках.  Багато виробників дають безстрокову гарантію на свою продукцію, що використовується в побутових приміщеннях, а для укладення в комерційних приміщеннях прогнозують тривалий термін служби від 7 до 14 років.  Ці цифри залежать від правильності укладання, від того, як за ламінатом доглядатимуть, від тривалості та інтенсивності навантаження.

Середні характеристики:

·           Товщина дошки – 8-12 мм;

·           категорія стираності – АС6;

·           термін служби у побутовій та комерційній сферах – до 25/до 14 років;

·           Оптимальне розташування - комерційні приміщення з високим навантаженням;


34 клас

Найдорожчий і найміцніший варіант покриття.  Навіть плитка китайського виробництва коштуватиме в рази дорожче, ніж аналогічний варіант класом нижче.  Це зумовлено виключно високим експлуатаційним показником.  Навіть після високого навантаження такий підлог прослужить десятиліття.  Єдиний недолік – обмежений вибір декору.  Фахівці стверджують, що купувати таке покриття для побутового використання просто немає сенсу - висока ціна не виправдовує собі з огляду на те, що з поставленим завданням не гірше впорається попередній клас матеріалу.

Виробники стверджують, що їхня продукція чудово показує собі при інтенсивному навантаженні – холи готелів та ресторанів, кафе, криті пішохідні зони, великі магазини та інші комерційні будинки. 

Середні характеристики такого класу вивести складно, бо європейська асоціація ще запровадила йому стандарти.  Однак, якщо судити з відгуків та рекомендацій виробників, то такий ламінат прослужив до 10 років у кімнатах із максимальним навантаженням.

Висновок

Вирішити який   ламінат   краще купити, можете лише ви самі.  Все залежить від того, у якій кімнаті планується укладання.  З усього вищесказаного можна дійти невтішного висновку, що з побутового використання краще вибрати 32 чи 33 клас – залежно від планованого навантаження.  Це допоможе не переплачувати і при цьому насолоджуватися гарною та міцною підлогою довгі роки.

Якщо плануєте укладання у ванній, то варто звернути увагу на вініловий матеріал – він найстійкіший до вологості.  В іншому – справа смаку та індивідуальних потреб.

Коментарі